Haylaz Yer
Daha Ayrıntılı Hizmet İçin Ve Daha Çok Forum Kalitesi İçin Lütfen Kayıt Olun
Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapın
İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET 112

ChatBoxEğlence,Aşk,Genel Kültür,ForumB,Messenger&Downland,Html kodları adlı dolu dolu kategorilerimiz sadece üyelerimiz görebilir.Kayıt olmanızı tavsiye ederim..
Haylaz Yer
Daha Ayrıntılı Hizmet İçin Ve Daha Çok Forum Kalitesi İçin Lütfen Kayıt Olun
Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapın
İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET 112

ChatBoxEğlence,Aşk,Genel Kültür,ForumB,Messenger&Downland,Html kodları adlı dolu dolu kategorilerimiz sadece üyelerimiz görebilir.Kayıt olmanızı tavsiye ederim..
Haylaz Yer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumumuz için en güzeli neyse o olsun :)

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET

YazarMesaj
DeathanqeL
вуη мσdєяαтöя
вуη мσdєяαтöя
DeathanqeL

Ruh hali : İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET Berbat10

İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET Empty
MesajKonu: İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET   İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET Icon_minitimePerş. Haz. 25, 2009 3:38 pm

İngiliz kralı VIII. Edward İstanbul’a ******’ü ziyarete geldiği zaman, ****** kendisine bir akşam ziyafeti vermişti. Ziyafetten önce:

-“Bana İngiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, onu bilen birisini yahut bir aşçı bulunuz!...” dedi.

Ve nihayet bu sofra merasimini bilen bir zattan öğrenerek sofrayı o şekilde düzene koydular... Akşam kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu. ******'e dönerek:

-“Sizi tebrik eder ve teşekkür ederim. Kendimi İngiltere’de zannettim" diyerek memnuniyetini bildirdi.

Sofraya hep Türk garsonlar hizmet etmekte idi. Bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. Yemekler de halılara dağıldı. Misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. Fakat ****** Kral'a eğilerek:

-“Bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim!” dedi.

Bütün sofradakiler ******'ün zekasına hayran oldular. ****** garsona da “vazifene devam et” emrini verdi.

İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET
1 sayfadaki 1 sayfası