Haylaz Yer
Daha Ayrıntılı Hizmet İçin Ve Daha Çok Forum Kalitesi İçin Lütfen Kayıt Olun
Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapın
RAMAZANLARDA ATATÜRK 112

ChatBoxEğlence,Aşk,Genel Kültür,ForumB,Messenger&Downland,Html kodları adlı dolu dolu kategorilerimiz sadece üyelerimiz görebilir.Kayıt olmanızı tavsiye ederim..
Haylaz Yer
Daha Ayrıntılı Hizmet İçin Ve Daha Çok Forum Kalitesi İçin Lütfen Kayıt Olun
Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapın
RAMAZANLARDA ATATÜRK 112

ChatBoxEğlence,Aşk,Genel Kültür,ForumB,Messenger&Downland,Html kodları adlı dolu dolu kategorilerimiz sadece üyelerimiz görebilir.Kayıt olmanızı tavsiye ederim..
Haylaz Yer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumumuz için en güzeli neyse o olsun :)

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

RAMAZANLARDA ATATÜRK

YazarMesaj
DeathanqeL
вуη мσdєяαтöя
вуη мσdєяαтöя
DeathanqeL

Ruh hali : RAMAZANLARDA ATATÜRK Berbat10

RAMAZANLARDA ATATÜRK Empty
MesajKonu: RAMAZANLARDA ATATÜRK   RAMAZANLARDA ATATÜRK Icon_minitimePerş. Haz. 25, 2009 3:17 pm

******, Ramazan ayına büyük önem verir; bu ay içinde ince saz heyeti saraya kesin olarak sokulmazdı. Akşamları, beni huzurlarına çağırır ve Kuran-ı Kerim'den sureler okuturlar, kendileri de bunu derin bir hazla dinlerlerdi.

Ramazan aylarında, Hacı Bayram Veli ve Zincirlikuyu Camilerinde şehitlerimizin ruhu için hatim okumamı emrederlerdi. Ben de, tıklım tıklım dolu olan bu camilerde emirlerini yerine getirir, hatim okurdum.

Peygamberimiz Efendimiz'den bahsederlerken, "Hazret-i Peygamberin Zaman-ı Saadetlerinde" diye, daima saygı ifade eden kelimeler kullanırlardı.

Peygamber Efendimiz'in, ayrıca, çok yetenekli bir devlet adamı ve iyi bir başkomutan olduğunu daima söylemişlerdir.

Din işlerinin cahil kimselerin kontrolünden alınıp, bu işi iyi bilen alimlere verilmesinin gerekliliğini ifade ederler, "Mukaddes Mihrabı, cehlin cahillerin elinden alıp ehlin (konuyu iyi bilen) eline vermek zamanı çoktan gelmiştir" derlerdi.

En uzun tatillerin dini bayramlarda yapılmasının da şart olduğu söyleyip, "Herkes, dini vecibeleri, görevleri yerine getirecek, sonra da dinlenecekler" derlerdi.

RAMAZANLARDA ATATÜRK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ATATÜRK VECİZELERİ
» ATATÜRK’ÜN DİKKATLERİ
» ATATÜRK VE HUKUK
» ATATÜRK’ÜN ANNESİNİN ÖLÜMÜ
» ATATÜRK VE İKİ KADEH